Moje cesta

k hormonální jógové terapii

Jógu jsem začala praktikovat od svých patnácti let, kdy mi velmi elegantně, ale účinně pomáhala od bolestí zad a celkové ztuhlosti ze školních lavic. Neopustila jsem ji ani ve chvíli, kdy jsem školní lavice vyměnila za kancelář a celodenní práci u počítače. Byla mi i dobrou terapeutkou proti stresu a psychickému vyčerpání.

Po určité době přišel zlomový bod, kdy jsem přestala jógu vnímat jako tělesné cvičení, které mi pomáhá udržet se v kondici a odbourat každodenní stres. Chtěla jsem vědět víc. Pochopila jsem, že praktikování ásan ( pozic) je jen jeden díl z celku a já toužila poznat, co vše ten celek tvoří.

Absolvovala jsem lektorský kurz v Yoga Brno a začala vnímat svou praxi úplně jinak. Už to nebylo jen tělesné cvičení, které mi pomáhá cítit se dobře. Jóga se stala mým celkovým přístupem k životu, který je svobodný, otevřený, zbavený zbytečných předsudků a očekávání, posuzování a srovnávání. Je mým tady a teď. Jako vše má ale svá pravidla a já se jimi učím řídit.

Tak jak mě můj cit vedl, začala jsem praktikovat převážně jemnou jógu, která naslouchá tělu, dává mu prostor a čas se uvolnit, protáhnout a propojit mysl a tělo v jeden celek. Uvědomit si, co vše naše mysl s tělem dělá a využít toho ve prospěch zdraví a pohody.

Jóga mě učí pokoře, respektu a lásce. Naučila mě vnímat tělo jako obdivuhodně dokonalý a harmonický celek, v němž každá buňka má své místo a roli.

V poslední době jsem se začala hodně věnovat tématu ženství. Absolvovala jsem seminář Hormonální jógové terapie přímo u Dinah Rodriguez. Tím se mi otevřely nové obzory, jak spojením jógy, dechu a mysli pomoci svému tělu a přirozeně své tělo udržet v rovnováze a harmonii. S potěšením mohu konstatovat, že efekt terapie jsem pocítila velice rychle.

V současné době se zaměřuji především na hormonální jógu. Vnímám ji jako úžasnou cestu, jak se znovu sblížit se svým nitrem a přirozeně nastavit vnitřní řád v chaosu, který nás v současné době obklopuje.


Přeji vám, milé ženy, aby i vám hormonální jógová terapie přinesla do života harmonii, zdraví a pohodu, tak jako mně.

Vaše Míša

Michaela Kopecká


Osvědčení o rekvalifikaci ve vzdělávacím programu "Instruktor hatha jógy" akreditovaném MŠMT

Hatha Yoga Teacher RYT 200 by Yoga Alliance (200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of study: yoga technique, teaching methodology , anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and teaching experience.)

CERTIFIKATE OF HORMONE YOGA THERAPIST for MENOPAUSE by Dinah Rodrigues